حزب الله دهمین قدرت برتر موشکی جهان - http://hajsaleh.mihanblog.ir

روزنامه صهیونیستی "یدیعوت آحارونوت" در تحلیلی درباره جنگ 33روزه لبنان اظهار داشت:حزب‌الله در مدت یك‌ونیم سالی كه از جنگ 33روزه‌اش با اسرائیل گذشته، به دهمین قدرت برتر جهان در زمینه سیستم موشكی تبدیل شده است.

روزنامه صهیونیستی "یدیعوت آحارونوت" در این گزارش آورده است: حزب الله پس از جنگ بسرعت درصدد جبران خسارت‌ها بر آمد و توانست یك سال و دو ماه بعد از جنگ خود را به انباری از موشك تبدیل كند.

این روزنامه به نقل از سرویس‌های جاسوسی غرب مدعی شد: حزب‌الله در طول این مدت نه تنها توانست نیروی موشكی خود را به حالت سابق برگرداند بلكه با كمك ایران و سوریه موشك‌های پیشرفته‌تری را نیز به دست آورده است.

بنا بر این گزارش، حزب الله هم‌اكنون بالغ بر 30‌هزار موشك از انواع مختلف دارد كه در مقایسه با تعداد 20‌هزار موشك قبل از جنگ رشد خوبی داشته است،علاوه بر این‌كه تعدادی از این موشك‌های پیشرفته را نیز بعد از جنگ طراحی كرده است.

این روزنامه در مقایسه‌ای كه میان گروه‌های شبه نظامی و سازمان‌هایی كه آنها را تروریست نامیده انجام داده است، حزب‌الله را از لحاظ ذخیره موشكی در رده اول قرار داده است.

این گزارش می‌افزاید: حزب‌الله حتی در صدد مخفی كردن توان موشكی‌اش نیز برنیامده و به آن افتخار می‌كند،آنها این قدرت را دارند كه هر نقطه‌ای را در خاك سرزمینهای اشغالی هدف قرار دهند.

بر طبق این گزارش، نیروهای حزب‌الله بر خلاف جنگ 33روزه كه اقدام به ایجاد پناهگاه‌های طبیعی برای موشك‌های خود می‌كردند این بار به ساخت بناهای مستحكم برای حفاظت از آنها در روستاهای شمال لبنان و جنوب رود "لیطانی" اقدام كرده‌اند.

منبع: خبرگزاری فارس